Jak pít whisky

Ve své podstatě nexistuje dobrý a špatný způsob pití whisky. Jaký koliv způsob pití whisky který vám osobně vyhuje je ten správný.

První obvykle otázka vody: Mohu ředit mou whisky s vodou nebo je lepší pít ji neředěnou? Opět platí, že je to na vás a vašich osobních preferencí. Přidání vody se docílí zvýšení chuti a vůni z whisky které mohou být v rizím stavu jen těžko rozeznatelné a umožní lépe si vychutnat whisky, pokud se vám nevyhovuje silný destilát. Je tu ale pár věcí na které je třeba myslet než začnete whisky ředit vodou. Vodovodní vody mají zpravidla vysoký obsah chlóru a jiných látek, který jistě bude mít vliv na chuť whisky. Z běžně dostupných vod je nejvhodnější balená voda nesycená oxidem uhličitým, nebo pokud máte přístup ke kvalitní pramenité vodě ta bude rozhodně lepší, naprosto ideální volba je pramenitá voda ze které je Skotská whisky vyrobena, což bohužel u nás může být problém a zároveň poměrně dražší záležitostí.

Použití ledu ve whisky je dalším bodem diskuse, i když se odpověď zdá se být zřejmá. Přidáním ledu dojde k prudkému snížením teploty  whisky což následně způsobí "zamrznutí" aroma a vůní, a činí chuť vašeho nápoje plochou a jednotvárnou.

Další otázkou je jaké sklo je to pravé. Návrhy sahají od klasické rovné whisky sklenice až po speciálně navrženy tvar, který má břichaté tělo a zmenšuje směrem nahoru. Ale opět se rozhodněte sami, co se vám líbí a jak se si chce tento jedinečný nápoj, který byl po právu nazván vodou života vychutnat.